Германия победи с 3:1 Украйна в мач от група 4 на Лига А в турнира Лигата на нациите. Два гола за Бундестима вкара Тимо Вернер (33, 64), едно попадение добави Лерой Сане (23). Роман Яремчук (12) се разписа за гостите. С трите точки Бундестимът излезе начело в класирането, възползвайки се от равенството на Испания с Швейцария (1:1).

Очаквано срещата започна с домакински натиск и още в първите минути пред Гюндоган и Горецка се откриха добри възможности, но ударите им не стигнаха целта. В 5-ата минута Робин Кох засече с глава центриране от фаул, но топката мина далеч от вратата на ветерана Пятов.

Изненадващо гостите поведоха с първата си атака към Мануел Нойер. В 12-ата минута центриране на Зубков бе завършено по перфектен начин от Яремчук в горния десен ъгъл за 0:1.

Попадението изнерви играчите на Бундестима и те започнаха да грешат все по-често. Все пак настойчивостта им даде резултат в 23-ата минута. Фантастично подаване на Леон Горецка задължи Лерой Сане да отправи перфектен удар, който не остави шансове на Пятов - 1:1.
Три минути след гола домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Андрий Пятов показа класа и изби в корнер шут на Горецка.

Все пак логичното се случи в 33-ата минута. Горецка овладя акробатично подаване вдясно и върна топката във вратарското поле, където за Тимо Вернер бе детска игра да я бутне с глава във вратата на гостите за 2:1.

Втората част започна с положение пред вратата на Украйна - шут на Филип Макс бе блокиран от Матвиенко. В 57-ата минута и пред Лерой Сане се откри добра възможност, но защитата на съперника се справи и с неговия удар.

Отборът на Украйна обаче не успя да направи нищо в 64-ата минута, когато бе матиран с триходова комбинация. Гюндоган изведе вдясно Гинтер, който без забавяне намери Вернер около точката на дузпата. Нападателят на Челси показа хищническия си инстинкт и от движение прати топката за трети път във вратата на Пятов. Това бе 10-и гол за него в последните десет мача във всички турнири.

15 минути преди края в игра за гостите се появи бившият нападател на българския ЦСКА - Жуниор Мораеш. Малко след неговото влизане Марлош пропусна да върне интригата в мача, след като ударът му срещна лявата греда.

Вратарят Пятов блесна с две страхотни намеси в рамките само на две минути. В 79-ата минута той изби в корнер шут на Юлиан Бранд, а секунди по-късно отчая и Горецка.

Жуниор Мораеш бе близо до попадение в 82-ата минута, но защитник на Бундестима изби в гредата влизащата във вратата топка.

ГЕРМАНИЯ - УКРАЙНА 3:1

0:1 Роман Яремчук (12)
1:1 Лерой Сане (23)
2:1 Тимо Вернер (33)
3:1 Тимо Вернер (64)

ГЕРМАНИЯ: 1. Нойер - 15. Зюле, 2. Кох, 16. Рюдигер - 4. Гинтер, 18. Горецка, 21. Гюндоган, 13. Макс - 20. Гнабри, 19. Сане, 9. Вернер
Селекционер Йоахим Льов

УКРАЙНА: 12. Пятов - 13. Конопля, 3. Забарний, 22. Матвиенко, 2. Собол - 8. Малиновский, 6. Степаненко, 17. Зинченко - 11. Марлош, 9. Яремчук, 19. Зубков