Националният отбор на Уелс запази първото място в група 4 на Лига В В, в която е и България, след като надигра трудно с минималното 1:0 Ейре у дома. Дейвид Брукс отбеляза единственото попадение в 66-ата минута. Ирландците завършиха срещата и с 10 души, след като в самия край Джеф Хендрик получи червен картон.

Гостите имаха леко предимство през първото полувреме, но положения и пред двете врати липсваха.

Уелс тръгна по-смело напред в средата на втората част. Дейвид Брукс откри след удар с глава след подаване на Гарет Бейл.

Малко по-късно голмайсторът се размина с второ попадение, след като вратарят Дарън Рандолф се намеси отлично.

До края на срещата пък Бейл и Кийфър Мур пропуснаха възможности за нов гол.

Уелс, който бе ръководен от Робърт Пейдж в отсъствието на Райън Гигс, записа десети пореден мач без загуба. В последния си мач тимът посреща Финландия в директен сблъсък за първото място в групата, но домакините ще ги устройва и равенство, тъй като имат преднина от една точка.