Арсенал спечели с 3:1 последния си мач от сезона срещу Евертън от 38-ия кръг на Висшата лига. Победата се оказа недостатъчна за „артилеристите“, които завършиха сезона на пето място и няма да участват в Шампионска лига. Ектор Бейерин изведе лондончани напред в резултата в 8-та минута, а Алексис Санчес удвои тяхната преднина в 27-та минута. Преди това Лоран Кошчелни бе изгонен с директен червен картон в 14-та минута. Ромелу Лукаку намали пасива на Евертън в 58-та минута от дузпа. Аарън Рамзи оформи крайния резултат в срещата в добавеното време на срещата.

Арсенал поведе в 8-та минута. След грешка на Том Дейвис топката попадна в Месут Йозил, който подаде към Дани Уелбек, но нападателят се размина с топката, която в крайна сметка попадна в Ектор Бейерин и той отблизо не пропусна да вкара кълбото в опразнената врата.

Арсенал остана с човек по-малко в 14-та минута, след като Лоран Кошчелни бе изгонен с директен червен картон. Французинът влезе безумно в краката на Енер Валенсия и съвсем заслужено бе изгонен от Майкъл Оливър.

Евертън се опита да изравни резултата в 17-та минута. Енер Валенсия направи добър пробив и можеше да излезе сам срещу Петър Чех, но си поведе дълго топката, след което имаше претенции към съдията, че е задържан от Гранит Джака. Еквадорецът направи много сериозен пропуск.

Арсенал удвои своята преднина в 27-та минута. Алексис Санчес стреля от дистанция, но топката рикошира в Дани Уелбек, който след това успя да овладее кълбото и да върне към чилиеца, а той не пропусна да прати топката за втори път във вратата на Хоел Роблес.

Алексис Санчес можеше да вкара трети гол в 32-та минута, но Хоел Роблес се намеси решаващо и спаси.

Евертън изпусна невероятна възможност да намали своя пасив в срещата в 38-та минута, когато Кевин Миралас стреля, топката рикошира, но Петър Чех успя да спаси. След това се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, Ромелу Лукаку не успя да отправи добър удар, а Петър Чех отново се намеси и спаси.

Идриса Гей отправи много хубав далечен удар в 41-та минута, но Петър Чех се разтегна и спаси.

Евертън пропиля нова отлична възможност в 43-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Арсенал, Ромелу Лукаку стреля опасно с глава, но Петър Чех отново демонстрира отличните си качества и спаси. Пред белгийския нападател се откри нова възможност в 45-та минута, но ударът му не намери целта.

Арсенал направи много сериозен пропуск в 48-та минута, когато можеше да вкара трети гол. Дани Уелбек излезе сам срещу Робелс в 48-та минута, но ударът на нападателя бе спасен. Отбитата топка попадна в Месут Йозил, който нанесе нов удар, но испанският вратар на Евертън се намеси отново блестящо и спаси.

Съдията Майкъл Оливър свири дузпа за Евертън в 57-та минута. Лейтън Бейнс центрира в наказателното поле на Арсенал, където Начо Монреал игра с ръка и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран в 58-та минута от Ромелу Лукаку, който изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Петър Чех.

Гол на Енер Валенсия в 67-та минута не бе зачетен заради нарушение на еквадорския футболист в наказателното поле на Арсенал.

Арсенал можеше да възстанови аванса си от два гола в 75-та минута, когато Аарън Рамзи пусна отличен извеждащ пас към Месут Йозил, който изскочи сам срещу Роблес, но вратарят успя да спаси удара на германския национал.

Кевин Миралас стреля от границата на наказателното поле на Арсенал в 76-та минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Месут Йозил пропусна нова отлична възможност в 88-та минута, но Роблес отново спаси.

Арсенал пропиля нова невероятна възможност в 89-та минута, когато Йозил подаде към Алекс Иуоби, който излезе сам срещу Роблес, но вратаря спаси удара му.

Арсенал вкара трети гол в първата минута на добавеното време на срещата. Аарън Рамзи с много прецизен удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Роблес.

Евертън можеше да направи загубата си по-почетна в четвъртата минута на добавеното време на мача, но ударът на Рос Баркли не намери целта.

Арсенал завърши на пето място в крайното класиране и за първи път от осемнадесет сезона не успя да се класира за Шампионска лига. „Артилеристите“ завършиха сезона със 75 точки, докато Евертън е седми с 61 точки. По този начин „карамелите“ си осигуриха участие в Лига Европа през следващия сезон.