Алексис Санчес реализира хеттрик, а Арсенал разгроми домакина Уест Хем с 5:1 в лондонското дерби от 14-ия кръг на английското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Арсен Венгер събраха 31 точки и се изкачиха на второто място, на 3 точки зад лидера Челси.Уест Хем пък записа пети пореден мач без победа във Висшата лига и с 12 точки е 17-и, само на точка над зоната на изпадащите.

Санчес се възползва от грешка на Анджело Огбона и асистира за първия гол на Месут Йозил в 24-ата минута.

Арсенал реши мача с още четири попадения в последните 20-ина минути. Санчес вкара два бързи гола, за да направи резултата класически, след което завърналият се в игра след повече от три месеца лечение на контузия на коляното Анди Керъл намали за 1:3. Той направи добавка отблизо с глава, след като Димитри Пайет беше ударил напречната греда с шут от фаул.

Надеждите на домакините, обаче, бързо бяха разбити. Алекс-Окслейд Чембърлейн направи 4:1 с хубав удар от 20 метра, а след това асистира на Санчес за третото попадение на чилиеца в 86-ата минута на двубоя.