Арсенал оцеля срещу Уулвърхемптън и стигна до равенство – 1:1, на своя „Емирейтс“ в среща от 12-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха чрез Иван Кавалейро още в 13-ата минута, което притисна рано-рано „артилеристите“ в техния дом. Въпреки че домакините опитаха да реагират, те не предложиха почти нищо интересно в предни позиции, а за сметка на това трябваше да чакат чак до 86-ата минута, когато влезлият като смяна по-рано Хенрик Мхтиарян остави точка в Лондон.

В добавеното време на срещата Уулвс на два пъти бе близо до успеха. Първо, резервата на „вълците“ Адама Траоре се откъсна зад защитата на Арсенал и финтира бранител, но не успя да преодолее Бернд Лено. Минути по-късно Морган Гибс-Уайтс стреля от дистанция, но кълбото се отби в десния страничен стълб зад стража на домакините.