Победният ход на Арсенал от 11 поредни успеха приключи на „Селхърст Парк”. Кристъл Палас направи 2:2 на водения от Унай Емери тим, като двата гола за „орлите” дойдоха след голове на Лука Миливойевич от дузпи (45+1’ и 83’). Гранит Джака (51’) и Пиер-Емерик Обамеянг пък бяха точни за Арсенал. Така Арсенал остана четвърти с 22 точки, но вече на четири зад лидера Ливърпул, докато Кристъл Палас е 14-и с осем пункта.

Унай Емери излезе в схема 4-2-3-1 в Южен Лондон, а напред испанецът бе поставил Александър Лаказет. Зад французина действаха Иубои, Йозил и Обамеянг, докато Торейра и Гендузи бяха в центъра. Рой Ходжсън разчете на 4-3-3.

Кристъл Палас бе по-дейният отбор през първото полувреме, като Уилфред Заха нацели гредата, а Андрюс Таунзънд също направи пропуск. Все пак в самия край до почивката Лука Миливойевич даде аванс на „орлите”, след като бе точен от дузпа. Наказателният удар дойде след нарушение на Шкодран Мустафи срещу Шейку Куяте.

Воденият от Унай Емери тим пък изпитваше трудности в изграждането на атаките си и интензитетът липсваше.

В 51-ата Лука Миливойевич извърши фаул на границата на наказателното поле на Палас, а зад топката застана Гранит Джака. Швейцарецът стреля мощно от фаула, а топката летя застрашително към горния десен ъгъл на Уейн Хенеси. Стражът на „орлите” опита да я отклони и го направи, но то не бе достатъчно, а топката спря във вратата му по феноменален начин – 1:1.

Четири по-късно Арсенал стигна до пълния обрат. Гостите изпълниха корнер, а Лаказет отклони към втора греда за Обамеянг, който вкара. Французинът обаче игра с ръка при паса си към габонския си колега, който вкара топката във вратата. Голът бе зачетен след намесата на системата на голлинията, тъй като Хенеси изби топката току зад нея.

В 64-ата минута Заха пусна вляво към резервата Макс Майер. Германецът бе изведен, ала първото му докосване бе тежко и тойс и затвори ъгъла. Майер обаче стреля, а топката се отби в лявата греда на сънародника му Лено.

Шест по-късно Миливойевич стреля от дистанция, ала ударът му мина над напречната греда на „топчиите”. В 74-ата минута Майер владееше в центъра, но Гендузи му отне и видя Алекс Иуоби. Той стреля от 25 метра, а топката рикошира в гърба на Мамаду Сако и мина близо над гредата.

В 77-ата минута Уан-Бисака нахлу мощно отляво и влезе в наказателното поле. Роб Холдинг го срещна, но ръката му бе на рамото на Уан-Бисака, а Мартин Аткисън не понечи да даде дузпа.

Все пак пет по-късно Палас получи втората си дузпа в мача. Гранит Джака се хвърли в краката на Уилфред Заха, а нарушението бе ясно, за да може в 83-ата Миливойевич да изравни – 2:2.

До края на срещата Рамзи можеше да изведе Арсенал отново напред, но опитът му бе отразен от Хенеси. В идния кръг Арсенал приема лидера Ливърпул в първи тежък мач от втория кръг насам, докато Кристъл Палас гостува на втория Челси.