Отборът на Арсенал допусна първа домакинска загуба за сезона, след като беше победен от Лестър с 1:0 в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига. Джейми Варди, който се появи като резерва, донесе успеха за "лисиците" в 80-ата минута.

Gulliver/GettyImages
87 снимки

И двата отбора имаха по няколко добри ситуации за попадение, като лондончани отбелязаха попадение, което обаче беше отменено, а през втората част вратарят на Лестър Каспер Шмайхел запази нулевото равенство. След появата на Варди обаче на терена гостите заиграха по-уверено в атака и настояваха повече за победата в последните минути и в крайна сметка успяха да я постигнат.

С тази победа възпитанците на Брендън Роджърс събраха актив от 12 точки и са на четвъртата позиция, докато Арсенал остават 10-и с 9 пункта. В следващия кръг "артилеристите" имат тежко гостуване на Манчестър Юнатйед, докато Лестър гостува на Лийдс.

За Лестър това е първа победа при гостуване на Арсенал след 27 мача без успех. Джейми Варди пък реализира 11-ти гол срещу лондончани в 12 мача от Висшата лига, които е играл срещу тях.

Първият шанс в двубоя бе на сметката на Лестър, който можеше да открие резултата още в 2-ата минута. Вратарят Бернд Лено излезе извън наказателното поле, за да пресече извеждащ пас към Джеймс Джъстин. Германският страж не успя да изчисти по най-добрия начин и топката попадна в краката на Джеймс Мадисън, който веднага опита да отбележи от далечна дистанция, но кълбото премина покрай дясната греда на Лено.

В четвъртата минута домакините отбелязаха във вратата на Каспер Шмайхел, но попадението бе отменено заради засада. След центриране от корнер Александър Лаказет отклони топката с глава към задната греда, където Пиер-Емерик Обамеянг отблизо я прати във вратата на Шмайхел. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Гранит Джака, който пречеше на вратаря да се намеси при тази ситуация.

В 11-ата минута Ектор Бейерин бе изведен чудесно отдясно в наказателното поле с дълъг пас от Давид Луис и опита да стреля, но бе блокиран от Джони Еванс.

Десет минути след това Лаказет получи хубав пас отляво в наказателното поле, след което комбинира с Букайо Сака. Младият англичанин опита удар в близкия ъгъл, но Шмайхел спаси.

В 29-ата минута Киърън Тиърни центрира отляво в наказателно поле, където Лаказет обаче не успя да засече на празната врата.

В 57-ата минута Джеймс Мадисън изпълни пряк свободен удар от средна дистанция, но много неточно над вратата.

След точно час игра на терена се появи Джейми Варди, който замени Денис Прает.

В 68-ата минута Арсенал създаде най-чистата си възможност от началото на втората част. Киърън Тиърни и Обамеянг направиха чудесно двойно подаване отляво на наказателното поле на Лестър, след което габонският нападател центрира вътре, където нахлуващият Бейерин намери по отличен начин топката от въздуха и отправи много силен удар, който обаче беше отразен от Шмайхел.

В 80-ата минута обаче именно Варди стана герой за „лисиците“. Юри Тилеманс даде чудесно дълго подаване за Ченгис Юндер, който навлезе отдясно в наказателното поле. Турчинът пък намери бившия английски национал, който с глава прати топката в опразнената врата на домакините за 0:1.

Арсенал - Лестър Сити / Висша лига, 6-и кръг, 25.10.2020 г.

източник: Gulliver/GettyImages

Вместо домакините да потърсят изравнителното попадение, Лестър можеше да довърши Арсенал с втори гол. Във втората минута от добавеното време отново Варди бе изведен отляво в наказателното поле от Марк Олбрайтън. Нападателят надбяга Шкодран Мустафи и стреля, но този път Лено изби в корнер.

АРСЕНАЛ – ЛЕСТЪР СИТИ 0:1

0:1 Джейми Варди 80'

Стартови състави на двата отбора:

АРСЕНАЛ (4-3-3): 1. Бернд Лено – 2. Ектор Бейерин, 23. Давид Луис, Габриел Магаляеш, 3. Киърън Тиърни – 8. Дани Себайос, 34. Гранит Джака, 18. Томас Партей – 7. Букайо Сака, 9. Александър Лаказет, 14. Пиер-Емерик Обамеянг (к)

Мениджър: Микел Артета

ЛЕСТЪР СИТИ (3-4-2-1): 1. Каспър Шмайхел (к) – 28. Кристиан Фукс, 6. Джони Еванс, 3. Уесли Фофана – 2. Джеймс Джъстин, 24. Намфалис Менди, 8. Юри Тилеманс, 27. Тимоти Кастане – 10. Джеймс Мадисън, 26. Денис Прает – 16. Харви Барнс

Мениджър: Брендън Роджърс

Главен съдия: Крейг Поусън, Англия

Стадион: „Емиратс“, Лондон, Англия