Отборът на Ливърпул продължава да води във временното класиране във Висшата лига след двубоя си от 35-ия крък срещу Кардиф. Ливърпул има аванс от 2 точки пред втория Манчестър Сити, но „гражданите” са с мач по-малко. Воденият от Юрген Клоп тим е с 88, а Сити има 86 точки към момента.

Останалите в първата шестица също все още имат по 34 мача. Трети и четвърти са Тотнъм и Арсенал със съответно 67 и 66 точки. Петият Челси също е с 66, но има мач довечера, а шестият Манчестър Юнайтед е с 64 след като претърпя разгром от Евертън.

В дъното на класирането в зоната на изпадащите са Кардиф, Фулъм и Хъдърсфийлд. Трите тима са със съответно 31, 23 и 14 точки.

Унищожителното преследване не стихва – Ливърпул пак е лидер

Юрген Клоп: Ливърпул показа шеметно представяне

Ман Сити взе първия от 5-те финала за титлата, контрата е в Ливърпул

Манчестър Сити преодоля една от най-големите си пречки във финалния спринт по пътя към титлата в Англия. "Гражданите" взеха трудно, но сладко домакинството си на Тотнъм с 1:0 и оставиха контрата в Ливърпул по пътя към трофея.

В събота Манчестър Сити победи Тотнъм с 1:0.

Гуардиола: Една грешна стъпка и Ливърпул е шампион

Борнемут – Фулъм 0:1

Хъдърсфийлд – Уотфорд 1:2

Уест Хем – Лестър 2:2

Гол в добавеното време донесе точката за Лестър при гостуването на Уест Хем в 35-ия кръг. Харви Барнс реализира във втората минута на добавеното време и така Лестър измъкна 2:2 при гостуването си.

Късен гол отне победата на Уест Хем срещу Лестър

Уулвърхемптън – Брайтън 2:2

Нюкасъл – Саутхемптън 3:1

Отборът на Нюкасъл победи с 3:1 като домакин Саутхемптън в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. Хеттрик за Нюкасъл реализира Айосе Перес.

Нюкасъл взе ценни точки след бой срещу Саутхемптън

В неделя Евертън разби Манчестър Юнайтед с 4:0.

Евертън нанесе същински погром за Манчестър Юнайтед през този сезон. Загубата с 0:4 е най-тежкото поражение за „червените дяволи” през тазгодишната кампания, като само Тотнъм успя да удари по-солидно този сезон по Юнайтед, но с 3:0 през август 2018-а.

Извънмерен терор от Евертън изгори Юнайтед за Топ 4

Солскяер: Извинявам се на феновете

Арсенал – Кристъл Палас 2:3

Арсенал се издъни срещу Кристъл Палас, допускайки втора загуба в последните си три мача във Висшата лига.